Мобільний додаток

Немає підстав для участі в об’єднавчому Соборі представників Московського патріархату, - архієпископ Євстратій Зоря

31.10.2018 р., 15:55

Архієпископ Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря заявив, що у Соборі мають брати участь ті архієреї, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням надати Томос про автокефалію.

Про це він повідомив у Фейсбук.

"Яка підстава для архієреїв Московського патріархату приходити на Собор, якщо вони проти автокефалії. Уявімо собі, митрополит Онуфрій чи митрополит Антоній, які проти автокефалії і про це заявляють, таки прийдуть на Собор. Вони скажуть, що хочуть взяти участь. Вони ж архієреї? Саме так. З України? Так. Значить, скажуть вони, ми – члени Собору і ми проти об’єднання, проти автокефалії. Вони не самі прийдуть, а приведуть 90 архієреїв Московського патріархату. Саме тому ми наголошуємо, що у Соборі беруть участь ті архієреї, які звернулися до Вселенського патріарха з проханням надати Томос про автокефалію, а не всі архієреї, які є православними і розміщуються на території України", - написав Євстратій Зоря.

За словами архієпископа, участь у зібранні братимуть ті, хто звернувся до Вселенського патріарха, а також представники від Вселенського патріарха.

Немає підстав для участі в об’єднавчому Соборі представників Московського патріархату, - архієпископ Євстратій Зоря

Новини по темі