ДругаРіка

Україна готує нове звернення до Міжнародного суду через примус кримчан служити у збройних силах Російської федерації

25.10.2018 р., 10:12
25 жовтня об 11:30 у приміщенні Українського кризового медіа-центру відбудеться прес-брифінг за участі представників прокуратури Автономної республіки Крим, регіонального центру прав людини, Української Гельсінської спілки прав людини та Кримської правозахисної групи щодо нового звернення до Міжнародного кримінального суду через примус кримчан служити у збройних силах Російської федерації.
 
На заході будуть оприлюднені дані, які підтверджують тиск на мешканців півострова з боку окупаційної влади у питані служби у збройних сила РФ; представлено способи, у які здійснюється примус; надану інформацію щодо перебігу розслідування  прокуратурою цих фактів та притягнення до відповідальності винних, а також надано оцінку за здійснені дії відповідно до міжнародного права.
В ефірі Українського радіо юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Тимочко пояснив за які порушення буде нове зверення до Міжнародного суду.
 
Які застосовуються методи примусу? І як такі дії класифікуються до міжнародного права?
 
Максим Тимочко: Ця система примусу заснована на тому, що з приходом Російської федерації на територію Автономної республіки Крим, з моменту окупації і анексії Криму, поширила своє законодавство в тому числі і кримінальне законодавство, - чого вона не повинна була робити у відповідності міжнародного гуманітарного права.
 
У 2014 році Крим був включений до Російської федерації і він попав під юрисдикцію південного військового округу. Це означає, що Крим став частиною війського-політичної системи РФ. Відповідно на території Криму було поширене військове законодавство з військовою повинністю і іншими наслідками. Система примусу будується на підставі кримінальної відповідальності за ухилення призову на службу до збройних сил Російської федерації. Що найменше це 35 випадків винесення судових вироків і відношенні таких осіб, які нібито ухилялися від військової служби. До них застосовані були різні санкції: найбільш поширеним з них є штраф, але у випадку повторного ухилення - позбавлення волі. Таким чином на території Криму, дійсно, існує репресивна система примусу до служби у ЗС Російської федерації.
 
 
Послухати повну версію програми
 
Слухайте програму "Сьогодні.Зранку" з 8.00 до 10.00!
Україна готує нове звернення до Міжнародного суду через примус кримчан служити у збройних силах Російської федерації

Новини по темі