Мобільний додаток

Процедура банкрутства фізичних осіб має бути простою і логічною, - економіст Андрій Кривонос

22.10.2018 р., 09:30

Верховна Рада України 18 жовтня ухвалила Кодекс України з процедури банкрутства, який впроваджує в країні інститут банкрутства фізичних осіб і дозволяє ініціювати процедуру їхнього банкрутства. Вперше в українському законодавстві з'явилося поняття банкрутства фізичної особи.

Ухвалення Кодексу прокоментували в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" кандидат юридичних наук, адвокат Василь Мірошниченко та економіст, президент Гуманітарного центру Андрій Кривонос.

на фото: Василь Мірошниченко

Василь Мірошниченко зауважив, що право подати заяву про банкрутство має подати як сам боржник, так і кредитор. Підставами для цього є несплата боргів протягом двох місяців не менше 50% заборгованості, яка складає більше тридцяти неоподаткованих мінімумів. Зацікавленість боржника у визнанні його банкрутом у тому, щоб суд визнав його неспроможним сплатити борги і очистив його від боргів. Якщо борги сплатити неможливо, активи, які перебувають на балансі банків або кредиторів заважають правильно функціонувати економіці, адже вона повинна оперувати реальними цифрами.

на фото: Андрій Кривонос

Андрій Кривонос додав, що  процедура банкрутства фізичних осіб має бути доволі простою і логічною. Проблема, яка є на сьогоднішній день, яку треба вирішувати - розподіл поняття фізична особа-підприємець і борги підприємницької діяльності та борги фізичної особи. Змішана ситуація, яка є, буде призводити до того, що будуть виникати не просто колізії, а навіть дивні парадоксальні ситуації, коли мають мільйонні борги, але через борг у кілька десятків тисяч гривень списують все.

 

В Україні ускладнена процедура банкрутства фізичних осіб-підприємців, при цьому не робиться жодного розмежування майна, яке використовується у підприємницькій та звичайній побутовій діяльності. Відповідно, всі дії, пов'язані з банкрутством, отриманням кредитів, не може бути ідентифіковано, на що витрачаються кошти. Закон про банкрутство в сучасній редакції у будь-яких варіантах не вирішить питання банкрутства фізичних осіб, якщо ми не займемося дійсно питаннями фізичних осіб-підприємців - ідентифікаційна майна, його використання, тоді буде виконуватися закон. Нині ж дві особи рахуються як одна, яка сама вирішує коли вона юридична, а коли - фізична.

 

Прослухати повну версію розмови.

Переглянути на сторінці Українського радіо у Фейсбук.
 
Слухайте програму "Сьогодні. Зранку" по буднях з 8.00 до 10.00!
Процедура банкрутства фізичних осіб має бути простою і логічною, - економіст Андрій Кривонос

Новини по темі