Мобільний додаток

Ірина Верещук: Вбивство болгарської журналістки може призвести до антиурядових протестів

8.10.2018 р., 14:02

Вбивство болгарської журналістки Вікторії Марінової прокоментувала в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" президент Міжнародного центру Балтійсько-чорноморських досліджень Ірина Верещук.

Ірина Верещук: це вже третє вбивство журналістки-розслідувачки у Європейському союзі за рік. 30-річна тележурналістка загинула просто у нелюдський спосіб - над нею знущалися. Ця журналістка займалася слідством у рамках проекту ЄС щодо розслідувань про махінації у Болгарії і Румунії. Результати розслідувань планували передати в управління ЄС з питань попередження зловживань і шахрайства. Слідство розглядає декілька версій вбивства, одна з яких - побутова, інша, звичайно, через професійну діяльність. Я вважаю, що це може призвести навіть до заворушень і протестів, як це було у випадку з убивством журналіста-розслідувача Яна Куціяка, тоді президент Словаччини запропонував нові вибори через його вбивство.

Такі випадки трапляються у країнах постсоціалістичного табору, які є у зоні ризику, з нестійкою демокартією, де найбільша корупція, махінації, зловживання коштами ЄС. Там створені цілі схеми відмивання таких коштів, консалтингові групи, які пов'язані з високопосадовцями, ниточки розслідувань Вікторії Марінової ведуть до самого прем'єр-міністра Болгарії Бойка Борисова, як і у випадку зі Словаччиною - міністра внутрішніх справ Роберта Калиняка. Отже, ми бачимо, як мафіозні структури використовують європейські бюджети у злочинних цілях.

Прослухати повну версію розмови.

 

Слухайте програму "Сьогодні. Вдень" по буднях з 13.00 до 15.00!

Ірина Верещук: Вбивство болгарської журналістки може призвести до антиурядових протестів

Новини по темі