Мобільний додаток

Ніна Южаніна: "Реформа Державної фіскальної служби: а віз і нині там"

2.09.2018 р., 13:59
Реформа Державної фіскальної служби досі триває. Всі ми пам'ятаємо гучні викриття 2014 року щодо діяльності міністра доходів і зборів Олександра Клименка. Всі пам'ятаємо ту неймовірну розкіш, якою себе оточив міністр та його помічники. Зрозуміло, що за часів Януковича існувала струнка централізована система незаконного тіньового привласнення коштів і в податковій і на митниці. 
 
Невже така система функціонує і зараз, тільки особи, які контролюють грошові потоки, змінилися, прокоментувала в ефірі Українського радіо в програмі "Під прицілом" народний депутат, голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна.
 
Ви знаєте, з самого першого дня ми намагаємося проводити реформу цього органу, оскільки все, що ви сказали, яким чином діє ця система, це абсолютна правда. Тому всі зусилля були направлені на те щоб законодавчо, тобто у Податковий кодекс внести зміни, щоб розпочалися кардинальні реформи у Державній фіскальній службі. Я маю на увазі систему адміністрування. Але наскільки тяжко вдається рухатися вперед, я сьогодні усвідомлюю, шо справді сама система чинить опір. Навіть на внесення зміни у Податковий кодекс система реагує по-своєму. І говорить, що якщо там чітка норма написана, що ми маємо більше сервісних функцій виконувати на місцях, цей орган має автоматизувати всі процеси, має вийти виключно у безконтактне спілкування з платником податків. А віз і нині там. Це дуже робиться повільно або трактується до точності навпаки, ніж написана норма податкового кодексу.
 
А хто протидіє? Конкретних людей можете назвати? Ви кажете система. Невже сам Мирослав Продан чи інші депутати?
 
Ви знаєте, я останнім часом бачу, що нам просто не щастить з реформуванням цієї системи, оскільки права саме формування податкової і митної політики зараз виключно є за Міністерством фінансів. І так складається, що у Міністерства фінансів і у виконавчого органу тієї самої фіскальної служби не складаються такі добрі професійні відносини, робочі відносини. Вони між собою не знаходили спільну мову ні при міністрі Данилюку, і зараз у зв'язку з різними справами навколо цього органу. Також сама реформа буксує. Завжди щось на заваді стоїть. Якщо по великому рахунку говорити, у самій системі навіть на структурну реформу, яка зараз розпочата, є спротив. 
 
У ЗМІ з'явилася інформація, розслідування триває, що ніби нинішній виконувач обов'язків Державної фіскальної служби Мирослав Продан купив туристичний комплекс у Туреччині поблизу Бодрума. Для такої покупки потрібні шалені гроші. Ви щось знаєте про це і чи можливо таке в принципі?
 
Я чула, точніше читала у Фейсбуці, що таке відбулося. Але я точно розумію, що всі антикорупційні органи, які несуть відповідальність за розслідування такої інформації, мають точно нам зрештою відповісти, за які кошти? Бо ми маємо розбиратися не що придбано, а за рахунок яких коштів.
 
 
Прослухати повну версію розмови
Ніна Южаніна: "Реформа Державної фіскальної служби: а віз і нині там"

Новини по темі