Мобільний додаток

Ярослав Солтис: Українці мають на руках валюти більше, аніж всі наші банки

26.08.2018 р., 16:29

Про фінансові події тижня розповів в ефірі Українського радіо в програмі "Економ-варіант" екс-заступник голови правління Національного банку України Ярослав Солтис.

Як ви оцінюєте макрофінансову ситуацію в Україні?

Ярослав Солтис: як економіст з 40-річним досвідом роботи можу сказати, що економіка в Україні розвивається стабільно - гривна стабільна, ціни також. Єдина проблема, що люди, які не люблять свою країну, починають оцінювати економічну ситуацію негативно, починається ажіотаж довкола купівлі доларів, з'являються чутки про долар за тридцять гривень, долари скуповують, його курс зростає. Але НБУ працює добре, забезбечує стабільність гривні. Проблема у тому, що НБУ частину коштів бере у невідомо якого бізнеса під 18 % річних, адже українські банки нині беруть гривневі кредити під 5-10 % річних, а кредити бізнесу видають під 14 %.

У чому причина девальвації гривні?

Ярослав Солтис: девальвації національної валюти відбувається через те, що НБУ некорректно роздає кошти, наприклад тим банкам, які стали банкрутами.  Золотовалютні резерви НБУ нині сягають 16 мільярдів доларів, але у населення України - більше ста мілярдів іноземної валюти готівкою. Це приблизно у 4 рази більше, ніж грошова база всіх українських банків.

Прослухати
повну версію розмови.

Ярослав Солтис: Українці мають на руках валюти більше, аніж всі наші банки

Новини по темі