Мобільний додаток

Любомир Мисів: Показник патріотизму українців тримається на рівні 80 %

23.08.2018 р., 09:39

23 серпня – День Державного Прапора України і Європейський День пам'яті жертв сталінізму та нацизму. Цього дня 1939 року був підписаний так званий пакт Молотова–Ріббентропа, за яким нацистський режим у Німеччині і сталінський режим у тодішньому СРСР об’єднали зусилля в розподілі між собою Європи.

В ефірі Українського радіо у програмі "Сьогодні. Зранку" патріотичні настрої українців прокоментував заступник директора соціологічної групи "Рейтинг" Любомир Мисів.

82 % українців вважають мебе патріотами. Що ці люди вкладають у поняття патріотизм?

Любомир Мисів: у першу чергу у поняття патріотизму вкладається любов до своєї батьківщини, держави, землі, де ти народився і виріс, де живуть твої близькі. Це досить емоційне питання, на нього важко відповісти негативно, а взагалі, воно характеризує людей, які обирають Україну своєю країною та ставляться до неї патріотично.

Якщо подивитися на соціологічні графіки, що проводяться майже щороку, можна побачити, як певні історичні та політичні події впливають на відповіді людей і на рівень патріотизму. Це лише відповіді чи ознаки реального патріотизму?

Любомир Мисів: патріотизм дуже особистісний фактор, кожен вкладає в це поняття своє розуміння, але певні події в Україні мали значення для певних сплесків патріотичних почуттів. Ми проводимо такі дослідження з 2010 року, якщо ми поглянемо на графіки, побачимо, що першим сплеском було проведення Євро-2012, тоді піднялися патріотичні настрої українців, крім того, складним періодом, але таким, що посприяв зростанню патріотичних настроїв, стала військова агресія Росії у 2014 році. Нині показник патріотизму тримається на рівні 80 відсотків.

Як в регіонах відрізняються ці показники?

Любомир Мисів: по регіонах, звичайно, є невеликі відмінності у цьому питанні. Більше тих, хто вважає себе патріотами - 90 відсотків - серед жителів центральних та західних регіонів України, трохи менше патріотів у південно-східних регіонах - близько 76 відсотків.

Прослухати повну версію розмови.


 
Слухайте програму "Сьогодні. Зранку" по буднях з 8.00 до 10.20!

Любомир Мисів: Показник патріотизму українців тримається на рівні 80 %

Новини по темі