Мобільний додаток

Дар’я Свиридова: "Європейський суд з прав людини має надати оцінку діям Росії"

14.08.2018 р., 09:02

Звернення з такою безпрецедентною міждержавною скаргою до Європейського суду з прав людини є дуже потужним крок у напрямку правового захисту українських політичних в'язнів в РФ.

Про шосту міждержавну заяву проти Росії до Європейського суду з прав людини та чи допоможе міжнародний тиск звільнити українських політв'язнів говорила в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" юрист Української Гельсінської спілка з прав людини Дар’я Свиридова.

Шоста міждержавна заява, чи стане це поштовхом, чи щось зміниться? Чи стане це аргументом для міжнародних партнерів щодо запровадження персональних санкцій щодо конкретних людей, керівництва РФ?

Дар’я Свиридова: На мій погляд, звичайно, допоможе, бо це дуже конкретні дії держави в правовій площині щодо захисту наших політв'язнів. Треба розуміти, що є декілька напрямків, за якими має вестися робота щодо захисту і звільнення наших політв'язнів. Один із таких фронтів — це юридичний. І, безумовно, звернення з такою безпрецедентною міждержавною скаргою за звільнення ув'язнених є дуже потужним крок у напрямку правового захисту наших політичних в'язнів. Паралельно із цим є і індивідуальні скарги до Європейського суду з прав людини, де будуть встановлені факти порушень щодо конкретних справ. Але така велика скарга покаже масштабність і системність переслідування наших громадян РФ саме через їх політичні погляди, проукраїнську позицію, через те, що вони громадяни України, такі намагання Росії створити образ ворога. Правозахисники сподіваються, що в Європейському суді буде надано оцінку діям РФ, будуть рішення, які встановлять факти порушень і обмеження прав наших громадян, які не передбачені Європейською конвенцією з прав людини.

Прослухати повну версію розмови.

 

Слухайте програму Сьогодні Зранку по буднях з 8.00 до 10.20!

Дар’я Свиридова: "Європейський суд з прав людини має надати оцінку діям Росії"

Новини по темі