Мобільний додаток

Михайло Притула: "Нові санкції США діятимуть глибше на економіку Росії"

9.08.2018 р., 20:45

Через 12 днів США запровадять проти Росії нові санкції, якщо Кремль не піде на співпрацю у справі Скрипалів, повідомили у Державному департаменті США.

Наскільки ефективними вони будуть, прокоментував в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" полковник СБУ у відставці  Михайло Притула.


 
На мою думку, склалася всі умови для того, щоб можна було сказати, що Новачок був застосований саме Російською Федерацією у Лондоні і її провина була доведена на рівні світової спільноти.

Але з боку Російської Федерації лунають спростування. Мовляв, нічого не доведено і все це голослівно.

Російська Федерація завжди каже, що нас там нема. Не було зелених чоловічків в Криму, а потім Путін сказав що вони були. Не було російських військ на Донбасі і Росія не збивала малайзійський Боїнг. Це світову спільноту зовсім вже не вражає. Бо що б не відбувалося, Росія каже, що нас там нема. Тому питання доведення не стосується Росії, а стосується лише Конгресу США. Докази мають бути такими, що будуть прийняті поважними джентльменами у конгресі, а що думає з цього приводу Росія, вже зовсім нікого не цікавить.

У Держдепі Сполучених Штатів пригрозили запровадити додаткові санкції, якщо Росія впродовж трьох місяців не надасть гарантій, що не використовуватиме хімічну зброю і не погодиться на допуск міжнародних інспекторів. Це йдеться про який період?

Цей період іде після того, як буде введений перший етап санкцій. Після першого етапу буде дано три місяці на те, щоб Росія надала такі докази, які будуть прийняті поважними джентльменами, що Росія не буде використовувати в майбутньому хімічну зброю. В той же час ми бачимо, що санкції запровадили фактично вчора. З моменту оголошення цих санкцій фондові ринки вже почали реагувати. Люди намагаються якомога швидше вивести свої гроші і активи з Росії. Тобто цей процес вже пішов.

Наскільки ефективними будуть ці нові санкції?

Вони будуть абсолютно ефективні, зважаючи на те, на що саме ефективні. Одна справа намагатися змусити Росію до виконання правил, за якими живе світ. Але Росія буде "бикувати", по-іншому не скажеш. Вона буде казати, що нас там нема. Тобто такі речі, які притаманні Російській Федерації. Таким чином ці санкції будуть діяти більш глибоко на економіку Росії. Приблизно так, як вони діяли на Радянський Союз. Тобто вони можуть привести до того, що Росія не зможе утримувати ті території, які вона загарбала у попередні періоди.

Є реакція з боку Росії. Зокрема, вона вважає драконівськими ці санкції. Навіть вже лунають погрози з боку Москви. Наприклад, обмежити експорт ракетних двигунів до США. Чи не може це перерости в таку своєрідну війну між двома країнами, яка припинить і торгівлю, і дипломатичні відносини?

Давайте дивитися реально на речі. Ця війна вже йде і почали її не Сполучені Штати Америки. І було зрозуміло, що драконівські заходи рано чи пізно застосують проти Росії. Якщо вони не розуміють нормальної мови, то будуть драконівські санкції.

Прослухати повну версію програми


Слухайте програму "Сьогодні. Ввечері" на Українському радіо!

Михайло Притула: "Нові санкції США діятимуть глибше на економіку Росії"

Новини по темі