Мобільний додаток

Вітчизняні кінопроекти змагатимуться за державну підтримку патріотичного кіно (аудіо)

24.07.2018 р., 15:59

Майже сто вітчизняних кінопроектів змагатимуться за надання державної фінансової підтримки на виробництво і розповсюдження фільмів патріотичного спрямування в рамках відповідної бюджетної програми Міністерства культури.

Сьогодні експертна рада при міністерстві розпочала презентаційну сесію, яка триватиме до 28 липня. Докладніше — Юлія Конішевська.

Загалом для участі у конкурсі на виробництво і розповсюдження фільмів патріотичного спрямування було подано понад 200 заявок, розповів міністр культури Євген Нищук. За результатами голосування, до другого туру потрапили 99 проектів. Головними вимогами для конкурсантів були - українське виробництво та менеджмент, використання української мови та участь у фільмах вітчизняних акторів.

У другому турі конкурсу немає проектів від державних кіностудій, каже Євген Нищук. За його словами, для них буде ще одна можливість продемонструвати свої роботи і поборотися за державне фінансування.

Серед кінопроектів першого дня презентаційної сесії — драматичний серіал "Кайдашева сім’я — 21 сторіччя" за мотивами однойменної повісті Івана Нечуя-Левицького. Розповідає автор сценарію та креативний продюсер Наталка Ворожбит.

Також серед претендентів на державне фінансування — серіальний варіант фільму "Кіборги" режисера Ахтема Сеітаблаєва.

Цього року на розвиток вітчизняного кіно з державного бюджету виділено мільярд гривень, - розповів міністр культури Євген Нищук. Для порівняння — у 2014 році йшлося про приблизно двадцять сім мільйонів гривень.

Прослухати

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Вітчизняні кінопроекти змагатимуться за державну підтримку патріотичного кіно (аудіо)

Новини по темі