Мобільний додаток

Петро Олещук: "Притягнути Росію до відповідальності за збитий МН-17 проблематично"

22.07.2018 р., 20:48
Палата представників нідерландського парламенту практично одноголосно підтримала рішення Нідерландів та Австралії визнати Росію відповідальною за катастрофу із малайзійським "Боїнгом". На якій стадії зараз перебуває розслідування і коли Росія зможе понести покарання, спрогнозував в ефірі Українського радіо в програмі "Україна. Сьогодення" політолог Петро Олещук.
 
 
Петро Олещук: Ніяких практичних можливостей притягнути Росію до відповідальності немає. Суд вкаже на винуватців, а далі постане питання як можна їх забрати для того, щоб вони понесли своє покарання. Я не думаю, що треба бути великим пророком, щоб передбачити те, що Росія нікого нікому віддавати не буде і скаже, що вона нічого не визнає ніяких юрисдикцій, ніякого відношення до цього не має. На цьому за великим рахунком все завершиться. Далі на підставі цього рішення, я думаю, нас очікують наступні судові позови тих, хто буде визнаний постраждалим внаслідок цього терористичного акту. Я думаю, що вони будуть звертатися з позовами щодо відшкодування компенсації. І ця судова епопея може тривати дуже й дуже довго.
 
Стосовно визначення самих виконавців і замовників, наскільки на ваш погляд вірогідно, що будуть встановлені достеменно всі прізвища, зокрема, аж там нагорі, звідки давали остаточні накази?
 
Петро Олещук: Це важко прогнозувати. Я думаю, що суд безпосередньо це все покаже. Я не думаю, що питання буде таким чином ставитися. Я думаю, що питання буде ставитися, щоб притягнути до відповідальності тих, чия участь є такою, що її не можна поставити під сумнів. Питання в тому, яке буде коло цих людей, яка буде кількість прізвищ і взагалі про кого йде мова. Це окреме питання.
 
Скільки років ще триватиме розслідування перед тим, як справа дійде до суду?
 
Петро Олещук: Знов-таки немає жодних прогнозів. Єдине, що хочу сказати, наприклад, навіть за підсумками Другої світової війни так і не було знайдено документів, у яких вище керівництво нацистської Німеччини віддавало накази про реалізацію всіх тих злочинів проти людства, у яких їх потім обвинувачували. Довести це, тим більше без доступу до території Росії, до території окремих районів Луганської і Донецької областей, мабуть, буде достатньо проблематично. 
 
Прослухати повну версію розмови
Петро Олещук: "Притягнути Росію до відповідальності за збитий МН-17 проблематично"

Новини по темі