Мобільний додаток

Олексій Рябчин: Верховна Рада прийняла закон щодо правового статусу зниклих безвісти осіб

12.07.2018 р., 15:32

Верховна Рада України ухвалила закон про правовий статус осіб зниклих безвісти. Відповідно до закону особа набуває статусу зниклої безвісти з моменту подання заявником заяви про факт зникнення особи та її розшук.

В ефірі Українського радіо у програмі "Сьогодні. Вдень" важливість закону пояснив народний депутат України, співавтор законопроекту Олексій Рябчин.  

Чому так важливо було під завісу пленарного тижня і загалом політичного сезону ухвалити цей закон?

Цей закон було розроблено і запропоновано Верховній Раді ще рік - півтора тому. Його актуальність пов'язана з тим, що в нашому законодавстві не було врегульоване питання осіб, які зникли безвісти внаслідок збройного конфлікту.

Дуже сумно, що довелося розробляти такий законопроект. Це сумний закон, бо він про війну, про людські трагедії, про родичів, які ще мають надію знайти людей, які зникли безвісти. У цьому законопроекті враховано найкращі світові практики, нарешті буде імплементовано в Україні.

Кому буде надано статус особи зниклої безвісти?

Де-факто ми всі розуміємо, що в результаті агресії Росії трапилися бойові люди. І люди, добровольці, солдати, які воювали, які потрапили під обстріли, які були в тому числі з російської території (у нас зараз немає, на жаль, доступу до окупованих частин Донеччини і Луганщини),   і ми зараз не можемо нічого зробити, щоб вияснити долю цих людей.  

Цей законопроект спрямований на те, щоб урегулювати взамовідносини між державою, яка повинна робити певні дії, а не бездіяти в цьому напрямку, і тих родичів, які ще мають надію. Міжнародне гуманітарне право та Міжнародне право повинне бути застосоване стосовно цих людей.

В інформаційних повідомленнях сказано, що законом передбачено створення при Кабінеті Міністрів комісії з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин. Вона буде постійним консультативно-дорадчим органом. Хто ввійде до цієї комісії?

Це міжвідомчий орган, до складу якого ввійдуть представники різних дотичних до цього міністерств, і він повинен працювати з усіма органами влади, міжнародними, громадськими організаціями, які займаться особами зниклими безвісти. Детальне регулювання буде визначатися постановою Кабінету Міністрів.

На жаль, на четвертий рік мого перебування у Верховній Раді були факти, коли прийняття законопроекту і ті смисли, які законотворці закладали туди, вони були спотворені урядовцями. Я сподіваюся, що Уряд буде імплементовувати правильно ті норми, які закладені цим законом. Тут нема місця політиці, тут державницькі питання долі людей.

Серед уповноваження комісії -  ведення єдиного реєстру осіб зниклих безвісти за особливих обставин. Як швидко  він може бути створений?

У цьому реєстрі мають бути прізвища конкретних осіб. Це спільна робота як Уряду, так і людей, які потребують цього реєстру.  

Я сподіваюся, що Президент підпише цей закон якомога швидше для того, щоб влітку запрацювали вже механізми, а восени, щоб ми вийшли на створену комісію, яка буде функціонувати згідно українського законодавства. 

Олексій Рябчин: Верховна Рада прийняла закон щодо правового статусу зниклих безвісти осіб

Новини по темі