Мобільний додаток

У Києві протестували власники авто з єврономерами (аудіо)

11.07.2018 р., 19:32

Акція протесту власників автомобілів із іноземною реєстрацією відбулася у Києві.

Її учасники вимагали знизити податок на розмитнення авто, ввезених з-за кордону, та скасувати постанову Кабміну, що дозволяє поліції зупиняти авто з іноземними номерами і накладати на їхніх водіїв штрафи. З подробицями - Тетяна Власенко.

"Від самого ранку рух транспорту в урядовому кварталі перекрито. Вулицю Грушевського заполонили власники "євроблях". Мітингують під будівлями Парламенту і Кабміну. Учасник пікету Дмитро Дзюба розповідає: купив собі автівку за кордоном кілька років тому, офіційно вона не його власність - їздить на ній за дорученням. Пояснює: за розмитнення потрібно викласти у кілька разів більше за вартість самої машини.

У Верховній Раді нині зареєстровано два законопроекти, якими пропонується змінити підходи до розмитнення авто з іноземною реєстрацією. Один із них - авторства депутата від Блоку Петра Порошенка Ніни Южаніної - голови профільного парламентського Комітету з питань податкової та митної політики. Вона пропонує розрахувати нові митні ставки так, аби вони захищали Україну від екологічної шкоди, якої завдають старі авто. Ціна розмитнення залежатиме від об'єму двигуна і віку машини. Чим вони більші, тим ставки - будуть вищими, каже Ніна Южаніна.

Альтернативний законопроект напрацювали у фракції "Самопоміч". Він більш ліберальний, розповідає депутат цієї фракції Роман Семенуха. Каже, пропонується здешевити розмитнення авто до приблизно половини його вартості. Зокрема, скасувати внески до Пенсійного фонду. Також документ не містить, за словами Романа Семенухи, "драконівських штрафів" за нерозмитнення авто, як це пропонується у законопроекті авторства Южаніної.

Представник профільного парламентського комітету Михайло Головко повідомив, у четвер 12 липня комітет рекомендуватиме Верховній Раді поставити ці законопроекти на голосування для внесення у порядок денний. Та нині, за його прогнозами, перспектива ухвалення хоч якогось із цих законопроектів - мінімальна. Цей пленарний тиждень - останній перед літніми парламентськими канікулами".

Катерина Шевцова, Тетяна Власенко Українське радіо.

 

Прослухати репортажХочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!
 

У Києві протестували власники авто з єврономерами (аудіо)

Новини по темі