Мобільний додаток

Володимир Слабий: "В Україні достатньо потужностей для переробки пакетів"

5.07.2018 р., 10:21

В ООН виступають за повну заборону одноразового пластику до 2022 року. Чи може Україна відмовитися від використання поліетиленових пакетів? У програмі Українського радіо "Сьогодні. Зранку" цю актуальну тему проаналізував Володимир Слабий, голова виконавчого комітету Української пакувально-екологічної коаліції.

Чи буде діяти заборона в українських реаліях, якщо вона з'явиться? В чому насправді небезпека поліетиленових пакетів, чи є вона реальною?

Я думаю, що легкі пакети вони дійсно мають небезпеку, але в тому, що відсутня ефективна система використання і переробки не тільки цих, а й інших видів цих ресурсів. Якщо дивитися в цілому, то ООН і ЄС дійсно обмежують використання саме легких пакетів, тому що вони розносяться вітром і можуть хаотично потрапляти і в море, і в річки, і в інші водойми.

Що означає легкий пакет?

ЄС ще 3 роки назад дав доручення своїм комісіям порахувати і визначити, скільки і яких пакетів виробляється на одну людину. Але, на жаль, ми цього не робимо. Потрібно подивитися, яке обмеження зробити. За всіми цими порахуваннями стоять виробники, які мають свій персонал, платять в бюджет і просто так сказати, що ми зараз закриємо, не зробивши аналізу - це буде неправильно, тому що ми завдамо шкоди економіці. Потрібен баланс у цьому питанні. Інше дуже важливе питання - організація системи збирання і переробки. Пакети, які товщі за 40 мм., їх можна збирати і переробляти на нові пакети. В Україні достатньо потужностей для переробки таких пакетів. В Європі дуже вдумливо все порахували, щоб не нанести шкоди і споживачу, і виробнику.

Альтернатива яка може бути?

Альтернатива є. Є і тканини, є інші. В європейській директиві вказується. що пакет не має бути безкоштовним. Це перший такий шлях. А другий шлях - це робити пакети не такими тонкими, використовувати тканеві сумочки тощо. Але просто заборонити це не правильно ні для споживача, ні для виробника. Є цілий ряд питань, які треба продумати.

Володимир Слабий: "В Україні достатньо потужностей для переробки пакетів"

Новини по темі