Мобільний додаток

Унікальну виставку розгорнуто в Національному музеї історії України

17.06.2018 р., 10:15

Лише впродовж 2 тижнів, починаючи з 15 червня, Національний музей історії України демонструватиме оригінали унікальних мистецьких виробів, створених мисливцями на мамонтів понад 14 тисяч років тому.

На зв'язку зі студією Українського радіо Микола Беленко історик, старший науковий співробітник відділу найдавнішої історії України, археолог.  

Пане Миколо! Виявляється, що мисливці на мамонтів мали таки час, окрім власне полювання, на виготовлення прикрас. Розкажіть, будь-ласка, про експозицію, чим вона унікальна?

Так сталося, що в цьому році ми маємо ювілей від часу початку дослідження мезенської відомої у всьому світі стоянки. Її почали у 1908 році досліджувати. У цьому році ми маємо 110 років. І найвідоміше, що було знайдене на цій стоянці, крім кісток мамонта, це унікальні предмети мистецтва цієї доби. Ці предмети мистецтва відомі також в усьому світі, але ми не можемо їх виставляти в постійній експозиції, тому що у нас немає таких температурних режимів. На честь ювілея ми вирішили показати людям оригінали цих витворів. Вони експонуватимуться лише до 1 липня.

Скажіть, будь-ласка, кілька слів про самі експонати, що побачать відвідувачі?

По-перше, відвідувачі побачать історіографічний блок, де є фотографії, на яких зображені Іван Франко, Грушевський, тощо. Потім самі предмети, не тільки з мезенської стоянки, оригінал відомого бивня з кирилівської стоянки і ще унікальні експонати - це наконечник із бивня мамонта, жезл, муляж стоянки кирилівської, який було зроблено ще на замовлення Ханенка - це один із найперших експонатів нашого музею.

Унікальну виставку розгорнуто в Національному музеї історії України

Новини по темі