Мобільний додаток

Визначено поріг “склав/не склав” із 7 предметів основної сесії ЗНО (аудіо)

14.06.2018 р., 20:44

Поріг “склав/не склав” із 7 предметів основної сесії ЗНО визначила під час засідання експертна комісія Українського центру оцінювання якості освіти.

Зокрема, поріг з української мови та літератури становить 23 тестових бали, з англійської мови - 19, з математики - 10 балів. Докладніше - Віолетта Карлащук.

"З усіх учасників Зовнішнього незалежного оцінювання, поріг “склав - не склав” тесту з української мови та літератури подолали 86 відсотків осіб, 81 відсоток учасників ЗНО подолали поріг із математики, 92 відсотки з біології та 87 відсотків із англійської мови", - повідомив “Суспільному” голова Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій. За його словами, ці абітурієнти зможуть використати отримані результати для вступу до закладів вищої освіти. Водночас, каже він, не склали тест із української мови та літератури 14,5 відсотка учасників ЗНО проти 8 торішніх відсотків.

Поріг “склів-не склав” - це, за словами Вадима Карандія, компроміс між соціальними та освітніми аспектами, які визначають мінімальну спроможність абітурієнта здобувати вищу освіту. Як сказала в коментарі “Суспільному”, членкиня експертної комісії, президентка Української асоціації студентів Лідія Фесенко, поріг для тестів української мови та літератури, а також математики, на її думку, є дещо заниженим.

Найближчим часом визначений поріг "склав" - "не склав" експертна комісія переведе за шкалою 100 - 200 балів, повідомив голова Центру оцінювання якості освіти. Наступного тижня, каже він, буде визначено поріг для тестів із географії, історії України, фізики та хімії. І 21 червня всі отримані під час Зовнішнього незалежного оцінювання бали стануть відомі абітурієнтам".

Віолетта Карлащук. Українське радіо.


Прослухати репортаж:Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Визначено поріг “склав/не склав” із 7 предметів основної сесії ЗНО (аудіо)

Новини по темі