Мобільний додаток

Віталій Шабунін: У закон про Антикорупційний суд треба буде внести правки

13.06.2018 р., 13:46

Чи підмінили текст закону про Вищий антикорупційний суд?

В ефірі Українського радіо у програмі "Сьогодні. Вдень" щодо тексту закону про Вищий антикорупційний суд висловився голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Яке саме слово підмінили в законі і чи це вплинуло на його суть?

- Підмінили апеляцію, фактично найважливішу частину того, що буде відбуватися зі справами.  Яка була логіка створення Антикорупційного суду? Стара корумпована судова система не справляється не те, щоб з вироками в усіх справах, а навіть не розглядає подані у суди справи, окремі справи перебувають у канцеляріях по півтора року.

Ідея була в тому, що після створення Антикорупційного суду старі справи направлять до нього.  Хоча б на рівні апеляції.  До речі, у редакції Президента саме так мало і відбутися. Проте у підсумку ми маємо рішення, коли справи, які надійшли в старі суди ще до створення Антикорупційного суду, там і розглядаються. В тому числі апеляція. Це фактично означає те, що такі як Мартиненко, так і не будуть покарані. З цим є велика проблема. Чи це є фальсифікація цього законопроекту? Ні. Відповідне рішення прийняв Комітет Верховної Ради, але чомусь голова комітету пан Князевич забув зачитати саме цю частину цього рішення, виступаючи перед голосуванням, зачитуючи рішення комітету. У підсумку маємо таку проблему.

Це катастрофічно, чи цю правку можна внести у вже підписаний Президентом закон?

- Ні, в підписаний Президентом закон правки внести не можна. Це не є проблемою з точки зору запуску роботи суду. Як тільки Президент подасть закон про створення Антикорупційного суду і за нього проголосують, можна буде запускати його створенння. Але цю норму треба буде точно змінити, подавши інший законопроект. Ця річ не є терміновою, її можна зробити і зараз, і восени.

Віталій Шабунін: У закон про Антикорупційний суд треба буде внести правки

Новини по темі