Мобільний додаток

Всеволод Ніколаєв: Функцію утримання будинків треба повернути державі

8.06.2018 р., 15:10

Про реальні можливості оновити застарілий житловий фонд розмірковував в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" професор Національної Академії державного управління при Президентові України Всеволод Ніколаєв.За словами експерта,  в країні із такими доходами населення, як в нашій, приватна власність на житло не виправдана. І передання мешканцям у вигляді нерухомості їхніх будинків була помилковою, адже житло потрібно отримувати у власність в технічно придатному стані.

На думку Ніколаєва, щоб оновити застарілий житловий фонд, потрібно усвідомлювати масштаб цієї проблеми, і розділити її на дві частини. Як відомо, в Україні є житло непридатне для реставрації і людям, які проживають в дійсно аварійних будинках потрібно надавати інше житло. Проте більшість будинків можна відремонтувати. Але, за словами експерта, наприклад у столиці, мешканці багатоквартирного будинку можуть виділяти на ремонт лише 30-40 грн. на квадратний метр площі, при необхідних, як мінімум, тисячі грн. Про яку якість ремонтних робіт може вестися мова в такому разі?

Експерт переконаний, що функцію підтримання будинків у належному стані потрібно повернути від мешканців будинків до держави, бо самотужки вони не впораються.

 

Слухайте програму "Сьогодні. Вдень" по буднях з 13.00 до 15.00!

Новини по темі