Мобільний додаток

Конгрес США схвалив військову допомогу Україні

24.05.2018 р., 20:44

Палата представників Конгресу США підтримала законопроект, згідно з яким Вашингтон у 2019 році має намір виділити 250 мільйонів доларів на надання військової допомоги Україні та постачання оборонного озброєння.

Відповідну інформацію оприлюднено на сайті американського Конгресу.

За законопроект проголосував 351 конгресмен, проти – 66.

Аналогічна стаття витрат упродовж кількох останніх років закладається в закон про фінансування і напрямки політики Міністерства оборони США. У 2018 році США надала військову допомогу Україні на $200 млн.

Цього разу, згідно з пояснювальними матеріалами, проект пропонує "профінансувати запит президента" (Трампа) щодо України, включаючи $250 млн на "летальні оборонні засоби".

Наприкінці квітня Держдепартамент підтвердив відправку Україні установок Javelin. Всього Вашингтон погодив з Києвом поставку 37 комплексів і 210 ракет до них загальною вартістю $210 млн.

Президент Петро Порошенко пообіцяв застосовувати комплекси тільки в разі військової агресії Росії на території України.

Нагадаємо, 22 травня на одному з військових полігонів України провели випробування американських "Джавелінів". На полігоні були продемонстровані контрольні запуски по наземних цілях, які виконали українські військовослужбовці. Всі цілі були успішно уражені.

Конгрес США схвалив військову допомогу Україні

Новини по темі