ДругаРіка

Нацполіція встановила близько 50 договірних матчів

22.05.2018 р., 17:37

У Національній поліції заявили, що постараються максимально швидко провести розслідування  кримінальної справи за фактом корупції під час організації футбольних матчів.

Про це на брифінгу у вівторок заявив заступник голови Нацполіції Ігор Купранець, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Я не думаю, що це буде довготривала справа, яку ми будемо роками дотягувати до якогось логічного завершення. Ми постараємося максимально швидко це зробити”, - сказав Купранець.

На запитання щодо затримань, Купранець повідомив, що “і санкції статей, і скажемо так, категорія злочинів, і кількість вчинених епізодів — ми не бачимо необхідності сьогодні затримувати людей, кидати їх в камери".

“Для нас важливіше, напевне, притягнення фактичне до відповідальності і знищення цієї історії в українському футболі як такої”, - наголосив заступник глави Нацполіції.

Працівники Нацполіції провели масштабну спецоперацію у рамках розслідування кримінальної справи за фактом корупції під час організації футбольних матчів. Заходи мали на меті виявлення осіб, причетних до організації "замовних" футбольних матчів.

За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, 22 травня правоохоронці у рамках розслідування цієї справи провели 40 обшуків у Києві та Київській, Житомирській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Одеській, Кіровоградській, Миколаївській і Чернігівській областях. Аваков додав, що суми "винагороди" за потрібний результат - перемогу або нічию - становили від 30 до 100 тисяч гривень. Завдяки анонімності, непрозорості і безконтрольності тоталізаторів у цих країнах, злочинний "футбольний бізнес" приносив організаторам до 5 мільйонів доларів щороку.

За інформацією слідства, в Україні роками працювало 5 організованих груп, до діяльності яких було залучено 35 футбольних клубів з 10 областей. До складу організованих злочинних угруповань входили президенти клубів, колишні та діючі гравці, арбітри, тренери, навколофутбольні комерційні структури. Всього задокументовано участь 320 фігурантів за 57 доведеними епізодами.

Новини по темі