Мобільний додаток

День вишиванки святкуватимуть і в Антарктиді

16.05.2018 р., 17:46

Цього року до святкування Дня вишиванки долучаться українські полярники з антарктичної станції "Академік Вернадський".

Про це повідомила засновниця свята та голова оргкомітету "Всесвітнього дня вишиванки" Леся Воронюк, передає Укрінформ.

"Цього року в нас свято набрало ще більшого масштабу, ще у більшій кількості країн його відзначають. Торік було 70 країн, цього року ми говоримо вже про цілі континенти. І цього року наші дослідники на станції "Академік Вернадський" також будуть відзначати День вишиванки, і це дуже круто", - зазначила вона.

Леся Воронюк також повідомила, що цього року до акції була підготовлена інформаційна кампанія у метро.

"У метро ми розмістили серію інформаційних постерів "Звідки твоя?" - про різні орнаменти з різних регіонів України. Чому в метро? Бо свої заходи орієнтуємо на широку аудиторію, не на музейників, які "в темі", а так, щоб широкий споживач дізнавався про вишиті сорочки більше й більше", - відзначила вона.

Крім того, Леся Воронюк анонсувала спільну з прикордонниками акцію до Дня вишиванки - 17 травня на всіх пунктах пропуску в аеропортах усі люди, що прибувають чи вилітають з країни, отримають інформаційний буклет про свято англійською мовою.

Зазначимо: ідею святкування Дня вишиванки ще в 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. У перші роки спочатку це свято відбувалося локально, а вже згодом воно розрослося до всеукраїнського рівня: до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

День вишиванки святкуватимуть і в Антарктиді

Новини по темі