Мобільний додаток

Зміна АТО на ООС не вплине на роботу спостерігачів ОБСЄ

15.05.2018 р., 15:50

Зміна формату АТО на ООС не вплине на роботу Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

Про це заявив заступник голови СММ ОБСЄ Александер Хуг під час брифінгу в Краматорську, -  повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Зміна формату АТО на ООС не вплине на наш мандат, на його суть і положення. Це також не матиме жодного впливу на відповідальність та зобов'язання, передбачені Мінськими домовленостями, всі положення залишаються без змін. Ми наразі дуже ретельно здійснюємо моніторинг ситуації на місцях і фіксуватимемо, якщо будуть якісь зміни в плані впливу на життя місцевого населення. Напевно, зараз надто рано робити грунтовні оцінки з цього приводу", - зазначив він.

При цьому Хуг нагадав, що будь-які спроби обмежити роботу спостерігачів ОБСЄ знайдуть своє відображення у щоденних звітах СММ ОБСЄ.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко підписав указ "Про затвердження рішення РНБО "Про широкомасштабну антитерористичну операцію на території Донецької та Луганської областей", яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони про зміну формату широкомасштабної антитерористичної операції, яка була запроваджена у 2014 році.

Глава держави також підписав наказ Верховного Головнокомандувача ЗСУ "Про початок операції Об'єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації на території Донецької та Луганської областей".

Згідно з Наказом з 14.00 30 квітня 2018 року розпочати операцію Об'єднаних сил із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях, відповідно до плану операції Об'єднаних сил.

Новини по темі