Мобільний додаток

Спецефіри Українського радіо до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги

7.05.2018 р., 20:53

Перший канал Українського радіо та радіо "Культура" до Дня пам’яті та примирення – 8 травня та  Дня перемоги – 9 травня підготували ряд тематичних програм для радіослухачів.

У прямому ефірі Першого каналу Українського радіо 8 та 9 травня від 13.12 до 13.54 – звучатиме спецпроект у рамках програми "РадіоДень" за участю ведучих Романа Коляди та Євгена Степаненка.

8 травня у гостях Романа Коляди та Євгена Степаненка військовий історик Василь Павлов та кандидатка філософських наук Лариса Осадча у студії спробують відповісти на запитання: хто такий ворог, що таке перемога, чи буває остаточною і зрозумілою загалу перемога у сучасній глобальній чи гібридній війні, чи буває взагалі якесь формальне закінчення у сучасної глобальної війни?

9 травня ведучі говоритимуть про митців на війні. Розмова точитиметься довкола таких питань: ідентифікація решток неопізнаних воїнів, пошукова робота під девізом "Війну не закінчено, доки не поховано останнього солдата". Порівняння пошукової роботи слідами 2СВ і сучасними подіями.

Спецефір програми "Активізація з Людмилою Тягнирядно" звучатиме 9 травня о 16.10 на Першому та Третьому каналах Українського радіо, а також на телеканалах UA: Культура та UA: Крим. Мова йтиме про 30 людських доль за дротами 11 таборів Третього Райху на виставці "Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори", а також про долі молодих людей, які брали участь у Другій світовій війні.

Сітка тематичних програм Українського радіо "Культура":

9 травня о 10.00 до ведучого Василя Шандра у програму "Імператив" прийде історик Олег Бажан. Мова йтиме про Другу світову війну в контексті воєн, репресій, колективізації, Голодоморів, визвольних рухів у ХХ столітті.

8 травня ранкове прямоефірне шоу "Культура.Live" вестиме мову про День пам’яті й примирення, про історичний аспект цього дня, чию пам'ять вшановуємо, з ким варто примиритися, паралелі з нинішніми подіями на Сході України. У першій годині гостем в ефірі буде Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. У другій годині – від 9.25 до студії завітає Жанна Румко - режисерка  культурно-мистецького проекту "Рокам ніколи пам’яті не стерти", що розпочнеться 8 травня на Співочому полі в Києві.

9 травня у ранковому шоу "Культура.Live" з 8.30 - Лариса Брюховецька, головна редакторка журналу "Кіно – Театр", вестиме мову про мистецтво України під час Другої світової війни і сьогодення, а о 9.30 – Костянтин Почтар, учасник гурту "5 Vymir" розповість про концерти на Донбасі.

Ведуча Олена Гусейнова 9 травня о 12.05 в програмі "Без письменника" говоритиме з Вірою Балденюк про фокус-тему "Проект майбутнього".

Крім того, Українське радіо "Культура" у рамках пам’ятних днів транслюватиме радіовиставу за творами Володимира Лиса "Полювання на брата" ( 8 травня о 21.20). У центрі сюжету доля двох братів, які під час війни стали ворогами. Один брат воював на боці радянської армії, а другий став ватажком УПА. У ролях – народні артисти України Петро Панчук, Василь Мазур, Наталя Сумська. 9 травня прозвучить радіовистава Надії Гуменюк "Тополинка". Це історія кохання, зруйнованого війною. У ролях – Наталія Сумська, Дарина Мамай, Володимир Зозуля, Тарас Постніков.

Залишайтеся на хвилях Українського радіо!

Новини по темі