Мобільний додаток

Шотландія здивувала цінами на алкоголь

1.05.2018 р., 18:09

Від 1 травня у Шотландії діють мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої.

На такий крок уряд країни пішов, аби захистити здоров'я громадян, повідомляє DW.com.

"Мінімальні ціни скоротять смертність від пов'язаних із алкоголем захворювань та загалом зменшать шкідливий вплив алкоголю на суспільство", - пояснила прем'єр Шотландії Нікола Стерджен. Вона також додала, що це "сміливе рішення".

Відтепер найменший цінник на алкогольний напій у Шотландії має становити не менше 50 пенсів (0,68 долара США, близько 18 гривень) за 10 мілілітрів чистого алкоголю. Пляшка пива коштуватиме близько 70 пенсів, а пляшка вина - 5 фунтів (приблизно 180 гривень).

Такі правила парламент країни ухвалив ще у 2012 році, проте вони ніяк не могли набути чинності через судову тяганину із Асоціацією шотландського віскі. В організації заявляли, що закон може несправедливо вдарити по кишенях шотландців, які полюбляють випити. Втім, наприкінці 2017 року суд таки виніс рішення на користь уряду Шотландії.

Нагадаємо, зловживання алкоголем спричиняє в Шотландії 697 випадків госпіталізації та 22 смерті на тиждень. У регіоні продають алкоголю в розрахунку на одного дорослого на 20 відсотків більше, ніж в інших історичних провінціях Сполученого Королівства.

Шотландія здивувала цінами на алкоголь

Новини по темі