Мобільний додаток

Україна втратила понад два мільйони населення через окупацію Сходу і Криму

30.04.2018 р., 18:59
Заступник директора Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук Олександр Гладун заявив, що в Україні відбувається "обезлюднення" певних територій внаслідок зменшення населення, у тому числі й еміграцію.
 
Про це повідомив Олександр Гладун в інтерв'ю "Радіо Свобода". 
 
 
Згідно з даними офіційної статистики на підконтрольній уряду території України проживає 42,3 мільйона осіб. Зазначаться, що офіційна статистика не враховує активну міграцію – до прикладу, заробітчан та студентів, які виїжджають з України і залишаються закордоном тимчасово або назавжди.
 
Демограф застерігає, що падіння чисельності до критичного рівня може мати серйозні наслідки для держави, а саме "обезлюднення" деяких територій України.
 
Становище країни у світі визначається двома чинниками: перше – це економічний розвиток, а друге – чисельність населення. В нас зараз виникає ситуація, коли може статися, що населення не буде займати всю територію України і буде відбуватись обезлюднення певних територій, зазначив він.
 
Зокрема, Гладун наголосив, що з 1993 року Україна втратила 10 мільйонів населення, з них два-три – внаслідок окупації Криму та частини Донбасу, а понад п’ять – через зниження народжуваності.
 
Нагадаємо, Україну називають "країною-донором": понад 4 мільйони українців є трудовими мігрантами. Кількість біженців і мігрантів, які прибувають до Європи Середземним морем, з початку 2018 року становить понад 20 тисяч. У порівнянні з 2016 роком, це число зменшилось у 10 разів.
Україна втратила понад два мільйони населення через окупацію Сходу і Криму

Новини по темі