Обирай пісні. Визначай переможця

Став відомий головний союзник Путіна в Україні

19.04.2018 р., 15:20

Російська православна церква, частиною якої є УПЦ Московського патріархату, по суті, - частина російського уряду і найбільша "п’ята колона" Кремля в Україні.

У цьому впевнений науковий співробітник Центру трансатлантичних відносин Університету Джона Гопкінса (США) Тарас Кузьо, повідомляє Укрінформ.

"Можливості росіян зараз впливати всередині України набагато менші, ніж це було раніше. Я би сказав, що найбільша "п'ята колона" - це РПЦ в Україні. Бо це не церква, це - частина російського уряду", - заявив експерт.

На його переконання, окрім російської церкви, в Україні немає інших впливових проросійських факторів. Тарас Кузьо наголосив, що Кремль, не здобувши перемоги на Донбасі, намагатиметься розхитувати ситуацію в середині України.

"Ситуація в Україні інакша, ніж у Придністров’ї, Абхазії чи Південній Осетії, бо там російська армія виграла війну, молдавани і грузини програли. На Донбасі ж українці не програли, росіяни не виграли також. У 2014 році Путін не хотів Донбас, він хотів Харків і Одесу і далі, але це не вдалося. І зараз конфлікт триває, він не заморожений", - сказав аналітик.

Від Путіна, за його словами, можна очікувати всього, "адже це соціопат, хвора людина, і останній приклад цьому - справа Скрипаля".

Говорячи про перспективи мирного врегулювання на Донбасі, науковий співробітник американського аналітичного центру зазначив: "Я не є великим оптимістом, що Кремль піде на мирне врегулювання. Було б дуже добре, якби миротворчі сили прийшли на Донбасі і стали на кордоні, а не лише на лінії зіткнення. Стояти на лінії конфлікту – це створити заморожений конфлікт, стояти на кордоні означає, що "ДНР" і "ЛНР" - вже все, кінець, без російської підтримки вони вичерпаються. І тому я не знаю, чи Путін на це піде".

Водночас Тарас Кузьо зауважив, що санкції Заходу, передусім останні санкції США, дуже сильно впливають на економічну та фінансову сферу РФ, і їх посилення може привести до того, що "Кремль відмовиться від Донбасу".

Став відомий головний союзник Путіна в Україні

Новини по темі