Обирай пісні. Визначай переможця

Україна надасть коридор для виведення російських військ з Придністров'я

17.04.2018 р., 15:25

Україна готова забезпечити безперешкодне і безпечне вивезення російських військ і боєприпасів з території Придністров'я, як тільки Росія почне це робити.

Про це заявив спеціальний представник України з придністровського врегулювання Віктор Крижановський під час круглого столу, - повідомляє Укрінформ.

Він зазначив, що принципову згоду на це Україна дала ще в 1999 році.

"Одним з рішень Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року було виведення російських військ з Придністров'я. І тоді вже Україна дала згоду на використання своєї залізниці і повітряного простору для виведення російських військ. Тому це питання було відпрацьовано... Наша позиція є незмінною, територію ми надамо. Ми забезпечимо безперешкодне і безпечне вивезення російських військ і боєприпасів з території Придністров'я, як тільки Росія почне це робити, принаймні висловить готовність", - зазначив Крижановський.

Разом з тим, він констатував, що Росія на сьогоднішній день не готова це зробити, і нагадав, що віце-прем'єр РФ Дмитро Рогозін заявив, що Москва не буде виводити війська з Придністров'я, оскільки це може дестабілізувати ситуацію навколо конфлікту, а російські політики в Думі посилалися на нестабільну ситуацію в Україні, яка не сприяє вивезенню боєприпасів через її територію.

Крижановський поінформував, що сьогодні готується бачення молдавської сторони статусу Придністровського регіону в рамках Республіки Молдова. Він висловив надію, що підготовка цього документа буде завершена до кінця року, і він буде розглянутий придністровською стороною.

"В кінці цього року ми можемо сподіватися, що будуть підготовлені відповідні пропозиції і вони будуть передані керівництву так званого Придністров'я. Я говорив з так званим президентом Придністров'я Красносельським, він готовий, як тільки отримає, розглянути документ. Це вже прогрес, оскільки раніше навіть не говорилося про те, що вони готові розглядати будь-який статус в рамках Молдови. Цей жест говорить про певні позитивні зрушення в переговорному процесі. Тобто можна очікувати, що якісь зрушення в кінці року вже можуть бути", - сказав дипломат.

Раніше прем'єр-міністр Республіки Молдова Павло Філіп на 11-му Київському безпековому форумі заявив, що Молдова просить Україну надати "коридор" для виведення російських військ і озброєння з Придністров'я через українську територію.

Україна надасть коридор для виведення російських військ з Придністров'я

Новини по темі