Мобільний додаток

Інспекторів з хімічної зброї не допускають у сирійську Думу

16.04.2018 р., 16:53

Інспекторів міжнародної Організації із заборони хімічної зброї не допускають у сирійську Думу – на місце ймовірного використання військами президента Сирії Башара Асада хімічної зброї.

Про це заявила 16 квітня британська делегація в ОЗХЗ, передає Радіо Свобода.

Місто Дума в регіоні Східна Гута поблизу Дамаска зараз перебуває під контролем сирійських і російських військових.

Британські представники в ОЗХЗ на закритому надзвичайному засіданні організації звинуватили Росію в перешкоджанні роботі місії.

"Необмежений доступ – важливий. Росія і Сирія мають співпрацювати", – йдеться в повідомленні.

Як повідомив представник Швеції, Дамаск і Москва пояснили недопуск експертів у Думу побоюваннями про їхню безпеку.

Росія, головний союзник сирійського президента Башара Асада, відкинула звинувачення Британії, заявивши, що послідовно підтримувала розслідування ймовірної хімічної атаки.

"Ми закликали провести об’єктивне розслідування, це було з самого початку після того, як з’явилася інформація про атаку, тому твердження такого роду проти Росії є безпідставними", – заявив речник Кремля Дмитро Пєсков.

Раніше заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков припустив, що візит інспекторів у Думу відкладається через завдані США, Великою Британією і Францією в ніч на 14 квітня авіаудари по Сирії.

Група експертів прибула до Сирії минулого тижня. Після ударів США, Британії і Франції в Сирії ОЗХЗ підтвердила, що експерти продовжать свою місію.

Представник США в ОЗХЗ заявив, що Росія, можливо, знищує докази на місці ймовірної хімічної атаки. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв’ю "Бі-бі-сі" це рішуче заперечив. Лавров також заявив, що відносини між Росією і Заходом зараз гірші, ніж в роки Холодної війни, через відсутність каналів комунікації.

Війська президента Сирії Башара Асада, як стверджують країни Заходу, посилаючись на відкриті джерела і дані розвідки, здійснили 7 квітня хімічну атаку, жертвами якої стали мирні жителі. США, Велика Британія і Франція завдали 14 квітня ракетний удар по об’єктах в Сирії, пов’язаним із розробкою хімічної зброї.

Росія різко засудила удар і звинуватила країни, які його завдали, в прагненні зірвати роботу інспекторів ОЗХЗ.

Новини по темі