Мобільний додаток

Українським збірним заборонено брати участь у змаганнях у Росії

14.03.2018 р., 15:27

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов підписав наказ, який забороняє національним збірним України брати участь у спортивних змаганнях на території Росії.

Про це Ігор Жданов повідомив у Facebook, оприлюднивши фото документа.

"Весь час, поки йде війна на сході, Україна врегульовує відносини із країною-агресором. Два роки тому ми розробили і видали наказ міністерства, який стосувався участі спортсменів української збірної у спортивних змаганнях, які проходять на території Росії. Ми говорили "так" офіційним змаганням, чемпіонатам світу і Європи, етапам Кубків світу, іншим турнірам, які організовують міжнародні спортивні федерації, які є частиною лізензійних змагань. Ми говорили "ні" комерційним змаганням, сумнівним приватним кубкам, які часто організовують російські бізнесмени, і які не проходять під патронатом міжнародних федерацій", - зазначив міністр.

Ігор Жданов нагадав, що за ці два роки прапор України піднімався на території Росії десятки разів, лунав наш гімн.

"Сьогодення вимагає від нас більш рішучих дій. Тому я підписав новий наказ - про те, що згідно із нещодавно прийнятим Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях", українські спортсмени не братимуть участі в жодних змаганнях, що проходять на території РФ. Текст цього наказу - перед вами", - зазначив урядовець.

Міністр додав, що змагання в Росії, з огляду на внутрішню і зовнішню політику цієї держави, є просто небезпечними для українських спортсменів.

Ігор Жданов також учергове закликав міжнародні федерації не призначати змагань на території країни, де систематично нехтують міжнародним законодавством у сфері спорту та яка є порушником кодексу ВАДА.

Нагадаємо, 13 березня Ігор Жданов закликав Федерацію біатлону України бойкотувати етап Кубка світу з біатлону в російській Тюмені. Згодом стало відомо, що збірна України з біатлону не братиме участі у цих змаганнях.

Раніше повідомлялося, що команда українських біатлоністів поїде на завершальний етап Кубка світу, який вдбуватиметься в російській Тюмені з 20 по 25 березня, найсильнішим складом.

Новини по темі