Мобільний додаток

Як Україна використовує гроші МВФ

7.03.2018 р., 17:45

Про це розповів міністр фінансів Олександр Данилюк, повідомляють Фінанси.

Він зазначив, що згідно з програмою макрофінансової допомоги від МВФ Україна може в цьому році отримати ще один транш крім очікуваних 1,9 мільярда доларів.

"З 17,5 мільярда доларів програми ми станом на зараз отримали 8,5 мільярда. Наступний транш повинен бути близько 1,9 мільярда доларів. Це залишає можливість для ще одного траншу в цьому році. Такі плани. Сподіваюся, що це буде зроблено. Набагато важливіше було б, якщо говорити глобально, перший раз в історії України успішно завершити програму МВФ – її термін закінчується в березні наступного року", – сказав глава Мінфіну.

За його словами, всі гроші, які Україна отримує від МВФ, йдуть в резерви Національного банку з метою зміцнення гривні.

“Якщо говорити з позиції Міністерства фінансів, нам важливіше не кількість і навіть не сума траншів, а прогрес в програмі. Ні копійки з тих грошей, які залучаються за програмою МВФ, не йде на фінансування бюджету. Ці гроші йдуть в резерви Національного банку на зміцнення національної валюти. Чим більші резерви, тим стабільніша національна валюта. Плюс, чим більше ми демонструємо прогрес, а він вимірюється рішеннями про виділення траншів, то тим сильніший сигнал для тих, хто цікавиться інвестуванням в країну, що ми успішно просуваються мся за програмою реформ”, – пояснив Данилюк.

Новини по темі