Мобільний додаток

У Києві відбулася акція #FreeMarkiv (аудіо)

7.03.2018 р., 19:25

Залучити українських правоохоронців до слідства у справі військовослужбовця Нацгвардії Віталія Марківа - з такою вимогою сьогодні у Києві відбулася акція #FreeMarkiv.

Нагадаємо, його затримано торік в Італії за підозрою у причетності до вбивства італійського фотокореспондента в районі Слов'янська Донецької області 2014 року.

Докладніше – у репортажі Віолетти Карлащук:

"Представники кількох громадських об’єднань і ветерани АТО зібралися на Майдані Незалежності у Києві. У руках – українські прапори, таблички "#FreeMarkiv". Плакат з написом "Вимагаємо чесного суду" тримає дружина Віталія Марківа Діана.

Богдан Гальчишак, який у 2014-му році разом Віталієм Марківим у складі батальйону Кульчицького обороняв гору Карачун, каже: справа щодо Віталія політично вмотивована, і звинувачення необґрунтовані. У батальйоні, за його словами, не було на озброєні таких мінометів, при обстрілах із яких загинули італійський фотокореспондент Андреа Роккеллі та його російський перекладач Андрій Миронов.

Схожих висновків дійшли і українські правоохоронці – повідомив журналістам у лютому цього року заступник Генерального прокурора Євген Єнін.

Колона з учасниками акції ходою вирушили до Посольства Італії, там зачитали і підписали листа до італійської сторони з вимогою, зокрема, змінити запобіжний захід для Віталія Марківа на такий, що не передбачав би тримання під вартою. Також серед вимог - провести неупереджене і прозоре розслідування через створення українсько-італійської слідчої групи, говорить співкоординатор міжнародної акції "#FreeMarkiv" Дмитро Жмайло.

Цього дня в італійському посольстві у Києві - вихідний. Представник амбасади прийняв листа від учасників акції".

Віолетта Карлащук. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

У Києві відбулася акція #FreeMarkiv (аудіо)

Новини по темі