Мобільний додаток

Конституційний суд скасував оподаткування пенсій

28.02.2018 р., 12:27

Конституційний суд України (КСУ) своїм рішенням від 27 лютого визнав неконституційним оподаткування пенсій.

Про це повідомляється на сайті суду.

"Рішення стосується конституційних проваджень у справах за конституційним поданням 48 народних депутатів України та Верховного суду України, об'єднаних ухвалою Конституційного суду України від 26 січня 2016 року № 3-в/2016 в одне конституційне провадження", - пояснили в КСУ.

Конституційний суд України констатував, що встановлення Верховною Радою України у законодавстві України про оподаткування пенсій та зміни суми, з якої починається таке оподаткування суперечить таким елементам конституційного принципу верховенства права, як правова визначеність, правова передбачуваність, правомірні очікування і справедливість.

Суд вирішив визнати неконституційним положення Податкового кодексу, які свідчать про те, до загального неоподатковуваного доходу платника податку включаються суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання.

Таким чином положення Податкового кодексу про оподаткування пенсій втрачають свою чинність із дня ухвалення зазначеного рішення суду. Рішення є остаточним і не підлягає оскарженню.

Нагадаємо, раніше скасувати оподаткування пенсій Уряду доручив Президент. Прем'єр, у свою чергу, пояснював, що скасування оподаткування передбачено Пенсійною реформою.

Конституційний суд скасував оподаткування пенсій

Новини по темі