Мобільний додаток

Омбудсмен закликала розслідувати дискримінацію журналісток в Оболонському суді

23.02.2018 р., 20:25

Уповноважений з прав людини закликала Нацполіцію провести службове розслідування дій правоохоронців, які 21 лютого влаштовували додатковий огляд журналісткам в Оболонському суді столиці.

Про це повідомляє прес-служба омбудсмена.

"Із повідомлень ЗМІ випливає, що 21 лютого 2018 року з метою вжиття заходів безпеки під час розгляду справи про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича в Оболонському районному суді м. Києва правоохоронці проводили додатковий огляд жінок-відвідувачок, зокрема журналісток. Жінок зобов’язували знімати верхній одяг. При цьому на п’ятому поверсі, де знаходився зал засідань № 15 та розглядалася вищеозначена справа, деяких жінок просили пройти зі співробітницями поліції в окрему кімнату, оголитися і продемонструвати відсутність написів на тілі. При цьому чоловіків-відвідувачів правоохоронці просили показувати лише речі та документи", - заявила Валерія Лутковська.

Як зазначається, дії поліції в Оболонському районному суді м. Києва щодо особистого огляду винятково жінок свідчать про необгрунтоване, відмінне до них ставлення, приниження їхньої гідності, які призвели до дискримінації жінок за ознакою статі.

У зверненні омбудсмен також висловлює прохання забезпечити проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи зі співробітниками поліції щодо необхідності дотримання принципу недискримінації в своїй роботі.

Новини по темі