Обирай пісні. Визначай переможця

Суд продовжує допит свідків у справі Януковича (аудіо)

14.02.2018 р., 15:17

Первинний етап конфлікту на Донбасі і створення так званих ДНР і ЛНР фінансував син колишнього президента України Віктора Януковича Олександр.

Про це сказав сьогодні у Києві колишній депутат Державної думи Російської Федерації Ілля Пономарьов, викликаний Оболонським райсудом як свідок у справі за звинуваченням Віктора Януковича у держзраді.

Після засідання Ілля Пономарьов сказав журналістам, що Олександр Янукович певною мірою вимушений був фінансувати ці процеси, оскільки не були виконані зобов'язання перед російським керівництвом про те, що буде подолано політичну кризу в Україні, Віктор Янукович залишиться президентом і Україна не піде в ЄС і НАТО та залишиться у сфері впливу Росії.

Прослухати
                     
Нагадаємо, Ілля Пономарьов був єдиним із чотирьохсот п"ятдесяти депутатів держдуми, який при ратифікації Договору про анексію Криму 20 березня 2014 року проголосував проти.

Сьогодні у суді він також висловив думку, що у процесі анексії Криму ключову роль відіграв лист-звернення з закликом ввести російські війська в Україну, нібито написаний Віктором Януковичем Владіміру Путіну. За цим листом у Росії скликали екстрений збір сенаторів, членів Ради Федерації, розповів депутат, пославшись на слова кількох сенаторів-учасників того засідання.

Ніхто з учасників, за його словами, листа на той момент не бачив. Голова Ради Федерації Валентина Матвієнко на початку засідання заявила, що був запит на використання збройних сил на території України. Сам Ілля Пономарьов, за його словами, бачив лист-звернення навесні - від друга, який працює в російській місії ООН. Лист був не на бланку, мав підпис президента України і дату - 1 березня 2014 року, повідомив Ілля Пономарьов.
      
У четвер 15 лютого Оболонський райсуд Києва планує заслухати як свідка сторони звинувачення голову РНБО Олександра Турчинова.

Що ж до свідків захисту, то зі ста тридцяти восьми осіб, запропонованих адвокатами, суд затвердив шістнадцять. Серед них, зокрема, посадовці часів президентства Віктора Януковича: прем'єр-міністр Микола Азаров, голова Адміністрації президента та секретар РНБО Андрій Клюєв, Міністри внутрішніх справ і оборони Віталій Захарченко і Павло Лєбєдєв, тодішній голова СБУ Олександр Якименко.

Адвокат Віталій Сердюк обгрунтував список свідків.

Прослухати

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Суд продовжує допит свідків у справі Януковича (аудіо)

Новини по темі