Мобільний додаток

Українські депутати пікетували Сейм Польщі

9.02.2018 р., 14:25

Група українських народних депутатів – представників фракції "Радикальної партії" - пікетували Сейм Польщі у Варшаві через польський закон про Інститут національної пам’яті.

Про це передає Радіо Свобода.

Він зазначив, що депутати вимагають скасувати закон.

На відео, яке оприлюднив Ляшко, видно, що учасники пікету тримають плакати з надписами "Минуле не повинне знищувати майбутнє", "Без незалежної України не буде вільної Польщі" та "Польські закони = російські танки".

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда заявив, що вирішив підписати зміни до закону про Інститут національної пам’яті, які передбачають кримінальне переслідування тих, хто приписуватиме полякам злочини нацистів, зокрема вживатиме словосполучення "польські табори смерті", а також тих, хто заперечуватиме "злочини українських націоналістів", скоєні щодо громадян Польщі в період 1925 - 1950 років. Одночасно президент Польщі повідомив, що передасть документ до Конституційного суду, щоб перевірити його конституційність.

Раніше документ підтримали обидві палати польського парламенту – Сейм і Сенат.

Президент України Петро Порошенко 1 лютого заявив, що закон "не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Польщею та Україною", і що "історична правда вимагає відвертої розмови і діалогу, а не заборон".

У Держдепартаменті США заявили, що польський закон про Інститут національної пам’яті "може підірвати свободу слова та академічний дискурс". Також у департаменті зауважили, що потрібно "бути обережними, щоб не перешкоджати обговоренню і коментуванню Голокосту". Ця частина законодавчих змін у Польщі також обурила Ізраїль, де закон назвали "необґрунтованим".

Новини по темі