Мобільний додаток

Рада готується відповісти на "антибандерівський" закон Польщі

6.02.2018 р., 08:57

Схвалення заяви можливе вже в цей вівторок.

Про це повідомляє ТСН.

Верховна Рада отримала на розгляд чернетковий варіант реакції на схвалення в Польщі закону, котрим запроваджується переслідування за неправильне трактування низки подій та явищ спільної з Україною історії. Пропозиції оформлені в проекті постанови про ухвалення заяви.

Документ за номером 7553 уже надійшов на розгляд секретаріату ВР, його повна назва: "Про заяву Верховної Ради України у зв'язку з прийняттям Сеймом і Сенатом Республіки Польща змін в закон про Інститут національної пам'яті - Комісії з розслідування злочинів проти польського народу та інших законодавчих актів". Водночас тексту самого документу не наводиться.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій запропонував розглянути постанову щодо законів, прийнятих Сеймом і Сенатом Польщі, під час засідання українського парламенту у вівторок, 6 лютого.

Як повідомлялося, в Польщі у січні були схвалені зміни до закону про інститут національної пам'яті, котрими встановлено заборону на ідеологію українських націоналістів і кримінальну відповідальність за твердження про допомогу поляків нацистам в роки Другої світової війни. Це вже засудили президент України Петро Порошенко, депутати і посадовці держави Ізраїль, а також представники влади США.

Рада готується відповісти на "антибандерівський" закон Польщі

Новини по темі