Мобільний додаток

Двох працівників музею Маріуполя засудили за службову недбалість

3.02.2018 р., 17:14

Жовтневий районний суд Маріуполя визнав винними двох співробітників Маріупольського краєзнавчого музею, котрі, через службову недбалість, посприяли передачі 52 картин XVIIІ-XX ст. владі окупованого Криму.

Про це йдеться у рішенні суду, передає УНН.

З матеріалів справи випливає, що 18 лютого 2014 року Сімферопольський художній музей і Маріупольський краєзнавчий музей підписали двосторонній договір на експонування картин у рамках виставки "Російське та українське мистецтво ХVIII — початку ХХ сторіччя". Таким чином з Криму до Маріуполя прибуло 52 картини, які є державною спадщиною Музейного фонду України.

19 березня до Маріуполя надійшов лист від дкерівника "Сімферопольського художнього музею", з проханням повернути картини через соціально-політичну напруженість в Україні. На той час Крим вже був анексованим. Після чого директор маріупольського музею Ольга Чаплинська розірвала договір про експозицію картин із Криму, а завідувач відділом фондів Художнього музею ім. А.І. Куїнджі КУ "Маріупольський краєзнавчий музей" Наталія Курьонишева 20 березня передала посланцю сімферопольського музею 52 картини.

Допитані у судовому засіданні обвинувачені свою вину у вчиненні інкримінованого їм кримінального правопорушення визнали повністю та щиро розкаялися.

Чаплинській та Курьонишевій суд призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на три роки з позбавленням права обіймати керівні посади на рік.

У листопаді 2015 року Президент Петро Порошенко присвоїв Ользі Чаплинській почесне звання "Заслужений працівник культури України" з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Однак, згідно з законом про амністію, музейниць звільнили від основного та додаткового покарання.

Двох працівників музею Маріуполя засудили за службову недбалість

Новини по темі