Мобільний додаток

Депутат від австрійської Партії свободи склав повноваження через скандал довкола "нацистських пісень" (аудіо)

1.02.2018 р., 18:24

Австрійський політик із правопопулістської Партії свободи Удо Ландбауер склав свої повноваження через скандал довкола так званих "нацистських пісень".

Молодіжне об’єднання, членом якого він був, і в документах якого були виявлені тексти антисемітського змісту, стало об’єктом розслідування прокуратури. Цей рух може припинити свою діяльність.

З Відня повідомляє наша власна кореспондентка Оксана Діденко:

"Минулого тижня одна з австріійських гезет оприлюднила цитати з пісенного збірника братства "Ґерманія", в яких міститься заклик масово вбивати євреїв та прославляються нацистські загони. Ця організація школярів і студентів Нижньої Австрії є маловідомою та малочисельною.

Однак дуже відомим виявився один із її керівників - Удо Ландбауер, член Партії свободи, яка нині при владі, та головний кандидат від цієї сили на парламентських виборах у землі Нижня Австрія. Після скандальної публікації політик залишив посаду віце-голови "Ґерманії", наголосивши, що не знав про існування антисемітських текстів. В ефірі Австрійського громадського мовника він пояснив, що не вважає себе винним.

Сьогодні стало відомо, що Ландбауер під тиском преси і громадськості також склав свої депутатські повноваження та призупинив членство в партії.

Міністерство внутрішніх справ Австрії за вказівкою уряду розпочало процедуру розгляду розпуску братства "Germania". Як повідомив на прес-конференції очільник МВС Герберт Кікль, для припинення діяльності організації необхідно мати поважні підстави.

Нагадаю, поширення нацистських ідей в Австрії карається Конституційним законом про заборону націонал-соціалізму. Нині прокуратура міста Вінер Нойштадт має встановити, хто несе відповідальність за антисемітські тексти братства. Триває розслідування стосовно чотирьох осіб".

З Відня, Оксана Діденко, Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Депутат від австрійської Партії свободи склав повноваження через скандал довкола "нацистських пісень" (аудіо)

Новини по темі