Мобільний додаток

Службове розслідування щодо браку вакцин проведе МОЗ України (аудіо)

23.01.2018 р., 20:41

Брак вакцин від кору, що спостерігається в окремих областях України, стане предметом службового розслідування Міністерства охорони здоров’я.

Про це сьогодні у Києві на брифінгу повідомив гендиректор "Центру громадського здоров’я" Володимир Курпіта. За його словами, найближчими днями буде забезпечено вакциною від кору Закарпатську область, де нині склалася чи не найгірша ситуація з наявністю вакцин.

Чому відбулися перебої із постачанням вакцин від кору - розповідає Тетяна Власенко:
                                    
"Кір і далі поширюється Україною, каже гендиректор "Центру громадського здоров’я" Володимир Курпіта. Повідомляє, що за останніми опрацьованими  даними Міністерства охорони здоров’я, станом на 22 січня занедужало  2 тисячі 84 особи, більшість– госпіталізовано.

З початку цього року зареєстровано три смерті від кору – усі вони сталися на Одещині, що лідирує за кількістю хворих. А очолює цей список – Івано-Франківська область.

Нині не зафіксовані випадки захворювання на кір у двох областях України: Чернігівській та Сумській, каже Володимир Курпіта.

За його словами, побільшало охочих вакцинуватися, деякі регіони не встигали вчасно замовляти вакцину у потрібній кількості -  відбулися перебої з її постачанням. Найближчими днями ситуація буде виправлена, повідомив  Володимир Курпіта.

Через недостатнє охоплення населення імунізацією,  головний дитячий імунолог Києва Федір Лапій прогнозує й зростання кількості випадків захворювань на дифтерію. Розповідає, що за підсумками  минулого року, менше 46 відсотків дітей було щеплено від дифтерії. Вірус дифтерії значно стійкіший за вірус кору і  на початкових етапах захворювання ніяк себе не виявляє, каже Федір Лапій.

Федір Лапій також поінформував, що комплексне щеплення від дифтерії і правця   дорослі мають проводити щодесять років".

Тетяна Власенко. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Службове розслідування щодо браку вакцин проведе МОЗ України (аудіо)

Новини по темі