Мобільний додаток

Китай зводить нанівець плани Кремля

8.12.2017 р., 16:13

Китай посилив позиції в економіках пострадянських країн, насамперед Середньої Азії, чим зводить нанівець плани Москви щодо побудови Євразійського економічного союзу.

Про це заявив у виступі на міжнародній конференції "Росія і Китай: сучасний стан та перспективи розвитку", організованій Центром дослідження Росії, екс-голова Служби зовнішньої розвідки України, президент аналітичного центру геополітичних досліджень "Борисфен Інтел" Віктор Гвоздь, повідомляє Укрінформ.

"Впродовж останнього часу в рамках реалізації стратегічної ініціативи "Один пояс, один шлях" Китай посилив свої позиції в економіках пострадянських країн і вже переважає Росію за низкою ключових показників. Насамперед це стосується країн Азії", - сказав експерт.

Він додав, що у 2017 році частка Китаю в зовнішній торгівлі, зокрема, Киргизстану досягла майже 57%, а Росії - знизилася до 17%. Китайські інвестиції в економіку пострадянських країн також зростають і перевищують російські. За рахунок цього Китай фактично зводить нанівець плани Москви щодо побудови Євразійського союзу як нової форми об'єднання колишніх радянських республік на чолі з Росією, переконаний екс-голова СЗРУ.

Нагадаємо, Євразійський економічний союз був створений 29 травня 2014 року. З 1 січня 2015 року договір набув чинності. До нього увійшли Білорусь, Казахстан і Росія, 2 січня - Вірменія, а 14 травня до нього приєднався Киргизстан.

Китай зводить нанівець плани Кремля

Новини по темі