Мобільний додаток

В Раді відбулося урочисте засідання, присвячене 100-річчю першого Курултаю кримськотатарського народу (аудіо)

6.12.2017 р., 19:20

Урочисте засідання, присвячене 100-річчю першого Курултаю кримськотатарського народу, відбулось сьогодні у Верховній Раді. Ця  дата  - одна з найбільш визначних в історії Криму - 100 років тому, за підсумками Курултаю було проголошено Кримську Народну Республіку, сформовано уряд та ухвалено конституцію.

Катерина Шевцова докладніше:

"У холі Верховної Ради представлено історичні фото тих подій – відкриття першого Курултаю у дворі Ханського палацу у Бахчисараї, світлини делегатів і гостей другого Курултаю кримськотатарського народу у 1991-му році. Ювілейне засідання відкрили виконанням Гімну України і Гімну кримськотатарського народу. Урочисте зібрання у Верховній Раді – це демонстрація поваги з боку українськогої держави до одного з корінних народів України, сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Не відділяє одна від одного майбутнє українців і кримських татар політв’язень Ахтем Чийгоз, якого три роки незаконно утримувала в ув'язненні російська влада.

Зараз одне з головних завдань держави - спрямувати усі зусилля на підтримку кримськотатарського народу, який після окупації півострова Росію опинився у складній ситуації, каже уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

З нагоди 100-річчя  першого Курултаю заплановані заходи в Україні і за кордоном".

Катерина Шевцова. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

В Раді відбулося урочисте засідання, присвячене 100-річчю першого Курултаю кримськотатарського народу (аудіо)

Новини по темі