Мобільний додаток

ООН не вистачає мільярдів доларів на гуманітарну допомогу

1.12.2017 р., 17:39

У 2018 році близько 136 мільйонів осіб у світі потребуватимуть гуманітарної допомоги, підрахували в ООН.

Про це повідомляє DW.

Організація Об'єднаних Націй потребує рекордні 22,5 мільярда доларів у 2018-му році для надання гуманітарної допомоги країнам, які потерпають від конфліктів та надзвичайних ситуацій в усьому світі. Заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань, координатор надзвичайної допомоги Марк Лоукок заявив, що наступного року рекордна кількість людей у світі потребуватиме міжнародної гуманітарної допомоги/

За оцінкою ООН, загалом допомоги у 2018-му році у світі потребуватиме близько 136 мільйонів осіб в 26-ти країнах світу. З них 91 мільйон осіб становитимуть представники найбільш вразливих верств населення, таких як діти, важко хворі люди та особи похилого віку. Кількість осіб, які потребуватимуть допомоги наступного року, буде на п'ять відсотків більшою, ніж 2017-го року, повідомив Лоукок.

За його словами, основною причиною того, що люди гостро потребуватимуть гуманітарної допомоги, як і раніше, залишатимуться збройні конфлікти у "гарячих точках" в світі. Утім, за прогнозами ООН, зростання цієї потреби також буде зумовлене посухами, повенями та іншими природними катастрофами.

Додамо, що понад третина з 22,5 мільярда доларів - 7,7 мільярда - будуть необхідними для надання гуманітарної допомоги сирійцям як на території Сирії, яка з 2011-го року потерпає від громадянської війни, так і сирійським біженцям у сусідніх державах. Також, зокрема, 2,5 мільярда доларів ООН планує витратити на гуманітарну допомогу населенню Ємену.

У грудні 2016-го року ООН заявила, що потребуватиме 22,2 мільярда доларів для надання гуманітарної допомоги протягом 2017-го року. Проте міжнародні донори покрили лише трохи більше половини з необхідної суми - 13 мільярдів доларів.

Новини по темі