Обирай пісні. Визначай переможця

Румуни протестують проти перегляду судової системи

27.11.2017 р., 09:31

Тисячі румунів вийшли на вулиці столиці Бухареста та інших міст країни на протест проти плану правлячих соціал-демократів переглянути судову систему країни.

Про це повідомляє "Радіо Свобода".

"Протестувальники прийшли під стіни румунського парламенту 26 листопада, скандуючи: "Злодії";     "Ми хочемо справедливості, а не корупції"; "PSD (Соціал-демократична партія Румунії) - це червона чума". За офіційними оцінками, у Бухаресті на мітинг зібралися 30 тисяч людей, ще 20 тисяч - приблизно в 70 інших містах", - йдеться у повідомленні.

Європейська комісія, іноземні дипломати і тисячі суддів розкритикували плани очолюваної PSD коаліції з перегляду судової системи, заявивши, що вона поставить систему суду під політичний контроль і послабить боротьбу з поширеною в країні корупцією.

Критики також кажуть, що вигоду від змін матимуть члени Соціал-демократичної партії Румунії, які перебувають під слідством за підозрою у корупції.

Нагадаємо, згідно рейтингу "Transparency International", Румунія входить в число найбільш корумпованих країн ЄС. PSD в лютому відклала плани переглянути судову систему через масштабні протести.

Румуни протестують проти перегляду судової системи

Новини по темі