Мобільний додаток

Тарифи на теплогенерацію зростуть

21.11.2017 р., 19:31

НКРЕКП оголосило про план підвищити тариф теплової генерації на 25% або на 12,5 млрд грн на 2018 рік.

Про це повідомляє Асоціація споживачів енергетики та комунальних послуг на своїй сторінці в Facebook.

Зазначається, що у матеріалах Комісії щодо перегляду оптової ціни електроенергії на 2018 рік, яка запланована на четвер 23 листопада, ціну вугілля у тарифах планується збільшити з $ 66 до $ 82,4 за 1 тону. Також вартість фрахту (транспортування морем та перевалка у порту) вугілля з порту Роттердам до України регулятор планує збільшити на 28,5% до майже $ 19 за тону.

"І це при тому, що жодної тони вугілля в Україну з Роттердаму не поставлялось, а сукупні поставки морем складають менше 5% від загального споживання вугілля. Тобто у тарифи будуть закладатися неіснуючі затрати і таким чином буде відбуватися завищення ціни електроенергії", - йдеться у повідомленні.Враховуючи, що наступного року в Україні буде спалено близько 25 млн тон вугілля, таке підвищення дасть тепловій генерації додатково понад $ 475 млн, або понад 12,5 млрд. грн.

Понад 75% теплової генерації володіє компанія ДТЕК Ахметова, трохи більше 15% контролює ПАТ "Центренерго", а решта (менше 10%) - у ПАТ "Донбасенерго".

Нагадаємо, 3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Згідно з цією методологією, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.

Тарифи на теплогенерацію зростуть

Новини по темі