Мобільний додаток

Валерій Чалий назвав передумову введення миротворців ООН на Донбас

21.11.2017 р., 08:18

Про перспективи введення миротворчої місії ООН на сході України можна буде говорити, коли генеральний секретар Організації прийме рішення про відправку так званої "Assessment Mission" - оціночної місії в регіон.

Таку заяву зробив у Вашингтоні посол України в США Валерій Чалий, передає Укрінформ.

"Процедури (щодо підготовки місії миротворців ООН на сході України) тривають, і перше рішення, яке має бути прийняте, це надсилання так званої "Assessment Mission", тобто спеціальної місії, яка має передувати введенню миротворців в Україну", - зауважив український дипломат. Він уточнив, що це рішення має прийняти генеральний секретар ООН.

"І таке звернення Президент України оприлюднив ще у вересні в Нью-Йорку на персональній зустрічі з паном Гутеррішем", - нагадав Чалий. Тому, за словами дипломата, "говорити про перспективи миротворчої місії на сході України можна буде, коли буде зроблений перший крок - "Assessment Mission".

Він також наголосив, що позиція України щодо миротворців ООН на Донбасі є принциповою. За його словами, "повинна бути прийнята резолюція, яка говорить саме про розташування миротворчого контингенту на всій території, включно з кордоном", бо основна мета - принести мир, а не заморозити конфлікт. "Як це відбувається зараз, ми підтримуємо і зусилля спецпредставника США Курта Волкера, і всі зусилля представників Німеччини й Франції в переговорному процесі", - зазначив посол України в США.

Валерій Чалий назвав передумову введення миротворців ООН на Донбас

Новини по темі