Мобільний додаток

Акустична атака на американських дипломатів - технологія СРСР?

12.11.2017 р., 21:15

Акустична атака зі застосуванням спеціального випромінювального обладнання на американських дипломатів на Кубі впродовж 2016 - 2017 років, від якої серйозно постраждали 24 особи, не є новою практикою: до цього вже вдавалися радянські спецслужби проти американців у Москві в 1970-х роках.

Про це йдеться у публікації американського видання "Politico".

"Представники американської розвідки докладно вивчають радянську технологію часів "холодної війни", намагаючись з'ясувати, чи використовувалась електронна зброя для того, щоб дезорієнтувати та заподіяти шкоду 24-м офіційним представникам США на Кубі", - зазначається в публікації.

Особливо слідчих цікавить колишня радянська техніка, що випромінює радіохвилі, на кшталт тих мікрохвиль, що застосовувались у минулому проти Посольства США в Москві. Нині фахівці піднімають секретні архіви та вивчають можливості цієї техніки.

Використання енергетичних або звукових хвиль як зброї - один із наймерзенніших способів прихованих атак, пише видання. Такий вплив часто не чутний людському вуху, але він періодично з'являється в історії "холодної війни".

Як зазначає видання, американські слідчі наразі остаточно не встановили, хто саме стояв за атаками на американських дипломатів на Кубі. Проте цей список не такий уже і великий... Уражені на Кубі американські дипломати досі перебувають на обстеженні та лікуванні, зазначається в публікації.

Нагадаємо, у 1970-х роках, на тлі посилення шпигунської діяльності між США і Росією, радянські спецслужби опромінювали посольство США в Москві радіохвилями мікродіапазону, намагаючись завадити радіоперехопленням американців у Москві. Такий вплив спричиняв пошкодження мозку, порушення кровообігу та погіршення слуху.

Цей інцидент, відомий під назвою "Московський сигнал", ніколи не був формально залагоджений, поки посольство США не встановило захисні екрани у своїх приміщеннях. Після цього таке опромінювання виявилося неефективним.

Акустична атака на американських дипломатів - технологія СРСР?

Новини по темі