Мобільний додаток

Психічне здоров'я українців під загрозою

3.11.2017 р., 15:34

Майже 75% українців не мають доступу до кваліфікованої психотерапевтичної допомоги.

Це пов'язано, передусім, із браком кадрів, констатує Міністерство охорони здоров'я.

"В Україні багато психіатрів, але не вистачає психологів, психотерапевтів, соціальних працівників. Державні університети не завжди можуть забезпечити належну якісну підготовку кадрів, а приватні заклади пропонують дороге навчання психотерапевтів, яке іноді не керується науково обґрунтованими підходами до лікування", - наголошується в повідомленні.

Мінохоронздоров'я посилається на результати оцінки проблематики психічного здоров'я в Україні, здійсненої у Львівській, Полтавській та Запорізькій областях Міжнародним медичним корпусом, Світовим банком, Швейцарським бюро співробітництва.

Проблемою також є відсутність системи ліцензування та сертифікації професіоналів, а також висока вартість лікування, відсутність довіри до системи, географічна віддаленість, побоювання поширення інформації.

Згідно з результатами оцінки, проблеми з психічним здоров'ям українців тісно пов'язані з бідністю, безробіттям, вживанням алкоголю, відчуттям небезпеки і конфліктом на Сході України. Як наслідок - Україна входить до десятки країн із найвищими показниками суїциду.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я розробило проект концепції загальнонаціональної програми охорони психічного здоров'я в Україні на період до 2025 року.

Проект розпорядження Уряду "Про схвалення Концепції Загальнодержавної програми охорони психічного здоров’я в Україні на період до 2025 року" доступний за посиланням:

Це один із заходів реалізації Національної стратегії у сфері прав людини.

Психічне здоров'я українців під загрозою

Новини по темі