Мобільний додаток

Понад 2500 порушень у держзакупівлях виявлено за допомогою системи DoZorro (аудіо)

1.11.2017 р., 19:20

Понад дві з половиною тисячі порушень у держзакупівлях виявлено за допомогою системи DoZorro за рік її функціонування. Ці дані оприлюднили сьогодні представники Міжнародної організації Трансперенсі Інтернешнл.

Нагадаємо, система DoZorro була створена для виявлення і оприлюднення порушень тендерних процедур при проведенні закупівель через електронну систему ProZorro.

Що вдалося виявити? - знає Віолетта Карлащук:

"Кожне звернення щодо державних закупівель ProZorro, що надходить на моніторинговий портал DoZorro, обробляється в ручному режимі для подальшої правової оцінки. Як розповів юрист DoZorro Іван Лахтіонов,  серед зафіксованих порушень – бажання учасників державних закупівель уникнути всіх процедур торгів, дискримінаційні вимоги до документації, необґрунтований вибір переможця, змови між учасниками. Загалом, було порушено 100 кримінальних проваджень, однак рішень суду – є три,  - говорить Іван Лахтіонов.

Один із учасників торгів Олег Витвицький розповідає, що торік його компанія взяла участь у чотирьох тисячах закупівель через систему ProZorro. Неодноразово зверталися і щодо різних порушень, - говорить Олег Витвицький.

Те, що система державних закупівель ProZorro потребує вдосконалення, визнає один із її засновників, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. За його словами, інформація щодо усіх державних закупівель повинна бути максимально відкритою і легкою для аналізу, а оскарження має відбуватися в режимі он-лайн.

Щоб удосконалити систему публічних закупівель, фахівці DoZorro рекомендують, серед іншого, до кінця року ухвалити в парламенті закон про моніторинг, а також регламентувати допорогові закупівлі на суму від 50 тисяч гривень".

Віолетта Карлащук. Українське радіо.

Прослухати репортаж

 

Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Понад 2500 порушень у держзакупівлях виявлено за допомогою системи DoZorro (аудіо)

Новини по темі