Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Силовикам Франції надали більше повноважень у боротьбі з тероризмом

19.10.2017 р., 11:48

Сенат Франції ухвалив новий антитерористичний закон, який скасовує надзвичайний стан, який діяв майже два роки, після терористичного нападу в Парижі у 2015 році.

Раніше закон був ухвалений Національними зборами, повідомляє Укрінформ.

"Цей компромісний законопроект, узгоджений законодавцями, дозволить владі боротися з тероризмом, не відмовляючись від наших цінностей та принципів", - заявив президент Франції Емануель Макрон.

Закон містить досить жорсткі положення, зокрема надає представникам МВС та керівникам місцевих органів набагато ширші повноваження. Зокрема, поліція зможе обшукувати будинки підозрілих осіб, блокувати райони за підозрами у намірах здійснення терористичних дій, відмовляти у проведенні масових акцій, закривати церкви і мечеті до з'ясування безпекової ситуації, затримувати підозрілих осіб у відділках, тримати під домашнім арештом з носінням електронного браслета. Закон передбачає значні штрафи та більш жорсткі, ніж раніше, покарання за непокору.

Прийняття цього закону було серед передвиборчих обіцянок Емануеля Макрона.

Французький парламент має намір переглядати найбільш жорсткі положення закону щороку, окрім того у разі стабільної безпекової ситуації ці положення мають припинити свою дію наприкінці 2020 року.

Закон вступить в дію з 1 листопада.

Силовикам Франції надали більше повноважень у боротьбі з тероризмом

Новини по темі