Переглянути у мобiльнiй версiї
Опитування

Міносвіти Латвії має намір запровадити навчання в школах державною мовою (Аудіо)

12.10.2017 р., 17:29

Міністерство освіти і науки Латвії має намір запровадити за півтора року навчання в школах винятково державною мовою, що вкрай обурило не лише громадськість, а й правлячі партії.

Повідомляє наш власний кореспондент у Латвії та Литві Володимир Строй:
                      
"Маріс Кучинськіс наголосив, що у коаліції - відповідно до коаліційної угоди - немає сумнівів у тому, що шкільну освіту в Латвії потрібно отримувати державною мовою.  Водночас прем’єр поінформував, що уряд має намір до лютого визначити умови переходу загальноосвітньої системи на латиську мову. З огляду на парламентські вибори наступного року тягнути більше неможливо, бо в політиків є спокуса використати цю тему як інструмент передвиборчих кампаній.

Як заявив міністр освіти і науки Карліс Шадурскіс,  сутність проблеми полягає в тому, що з 2020-21 навчального року всі предмети в середніх школах мають викладатися латиською мовою. Хоча в школах національних меншин планується зберегти можливість вивчати рідну мову та літературу.

Цю пропозицію піддають критиці як з правого, так і з лівого боку і навіть всередині правлячої коаліції. Співголова націоналістичного об’єднання Райвіс Дзинтарс вимагає, щоб перехід на державну мову відбувався на всіх рівнях, а не лише в середній школі. Він застерігає проти розвалу правлячої коаліції.

Один із лідерів Російського Союзу Латвії Мирослав Митрофанов звинуватив націоналів у політизації проблеми заради того, щоб сховати відсутність будь-яких позитивних результатів своєї діяльності.

Мер Риги, лідер партії "Згода" Ніл Ушаков заявив: цитую - "Захищати від шадурскісів ми будемо рівною мірою і російські,  і латиські школи. І захистимо!"

Голова комісії Сейму з питань освіти, культури і науки Алдис Адамовичс вважає ініціативу Шадурскіса черговим випробуванням коаліції на міцність з боку Нацоб’єднання.

Екс-міністр внутрішніх справ Яніс Адамсонс назвав ініціативу провокацією та спробою дестабілізувати державу і суспільство.

А відомий підприємець, багаторічний мер міста Вентспілс Айварс Лембергс, який входить до тієї ж партії, що і прем’єр, заявив, що так діють лише шкідники країни, адже етнічні конфлікти вирішити не допоможе ані Євросоюз, ані НАТО.

Попередник Шадурскіса на посаді міністра Робертс Кіліс назвав абсолютним анахронізмом прагнення викладати в школах лише мовою малого народу. Адже світовий тренд - то є рух до багатомовної освітянської системи".

Володимир Строй з Латвії, для українського радіо.

Прослухати репортаж

 

Хочеш знати більше - слухай новини на Українському радіо!

Міносвіти Латвії має намір запровадити навчання в школах державною мовою (Аудіо)

Новини по темі